Только сертифицированные товары. Профессиональная консультация.

Контактный телефон: +38 050 332 44 77

Часы работы: 09:00-18:00 (понедельник-пятница)

Корзина

Синтетичні базові оливи для моторних олив: види та властивості

Характеристики синтетичних базових олив

Найбільш важливими властивостями базових олив є індекс в'язкості, температура застигання, леткість, окислення та термічна стабільність, анілінова точка (міра розчинності в базовій олив інших складових, включаючи присадки) та гідролітична стабільність (стійкість до хімічного розкладання у присутності води).

При порівнянні властивостей різних груп ви, як правило, побачите більше переваг у тих, які мають більш високий ступінь очищення, у тому числі й підвищену стійкість до окислення, термічну стабільність, індекс в'язкості, температуру застигання та вищі робочі температури. Звичайно, у міру того, як олива стає більш рафінованою, також виникають деякі ключові недоліки, які можуть вплинути на розчинність добавок і здатність до біологічного розкладання.

базові оливи мастильних матеріалів

У ситуаціях, коли мастило працює в умовах холодних запусків або високих робочих температур, синтетичні бази такі як ПAO (IV група) зазвичай працюють краще, ніж мінеральні оливи. ПAO також демонструють покращені характеристики щодо деемульгуючої та гідролітичної стабільності, які впливають на здатність мастильного матеріалу справлятися з попаданням води.

Мінеральна базова олива

У той час як ПAO ідеально підходять для моторних олив, трансмісійних, мастил для підшипників, мінеральні основи все ще переважають.

Парафінова мінеральна олива може запропонувати більш високий індекс в'язкості та більш високу температуру спалаху порівняно з нафтеновими, які мають нижчі температури застигання та кращу присадну розчинність. Унікальні характеристики нафтенових мінеральних олив часто роблять їх добрими мастильними матеріалами для моторів локомотивів, трансформаторів, у компресорних оліях. Тим не менш, парафінові оливи продовжують залишатися кращим варіантом для високотемпературних застосувань, і коли потрібний більш тривалий термін служби мастила.

Інші синтетики

Група V відноситься до всіх інших базових олив. Деякі з найбільш поширених олив у цій групі включають складні діефіри, складні поліефіри, поліалкіленгліколі, складні ефіри фосфатів та силікони.

Синтетики на основі складних ефірів, таких як діефіри та поліолефіри, мають переваги, коли йдеться про біорозкладність та змішуваність з іншими оливами. Фактично часто змішують діефіри та поліолефіри з ПАТ, щоб ввести великі пакети добавок. Діефіри та поліолефіри часто використовуються як базова олива для компресорних рідин, високотемпературних мастил і навіть для підшипників або трансмісійних олив. Оскільки відомо, що вони добре працюють за більш високих температур, поліолефіри також широко використовуються в оливах для реактивних двигунів.

Порівняно з іншими поліалкіленгліколі (ПАГ) мають набагато більший індекс в'язкості та хороші характеристики миючої, змащувальної здатності, а також стійкості до окислення та термічної стабільності. PAG можуть бути складені так, щоб вони були водорозчинними або нерозчинними і не утворювали відкладень або залишків в екстремальних умовах експлуатації. PAG можуть використовуватися в ряді областей застосування, таких як компресорна, трансмісійна олива, гальмівна рідина, високотемпературна олива для ланцюгів, та мастильно-охолоджувальна рідина, а також для застосування з біорозкладними або вогнестійкими вимогами.

Фосфатні ефіри насамперед корисні для вогнестійких застосувань. Вони часто використовуються в гідравлічних турбінах і компресорах завдяки їх унікальним властивостям, включаючи високі температури займання, стійкість до окислення та низький тиск пари.

Синтетика на основі силікону нечасто використовується в промисловості, але вона може бути корисна при надзвичайно високих температурах, коли мастильний матеріал контактуватиме з хімічними речовинами або піддаватиметься впливу радіації або кисню. Цей вид має дуже високий індекс в'язкості і є одними з найкращих щодо окислення і термічної стабільності, оскільки хімічно інертний.

Що потрібно знати про базові оливи: змішуваність

Оливи всередині одного типу базових не однакові, оскільки складники можуть надавати унікальні відмінності. Тому властивості, описані для кожного типу базової оливи, узагальнені для всієї категорії.

Рідини на водній основі є альтернативою, коли вогнестійкість є обов'язковою, а типові мастильні властивості, такі як в'язкість або змащувальна здатність менш важливі.

Будьте обережні при заміні мастил, особливо якщо вони мають різні основи, тому що вони можуть бути несумісними один з одним.

No Comments Yet.