Только сертифицированные товары. Профессиональная консультация.

Контактный телефон: +38 063 364 07 73

Часы работы: 09:00-18:00 (понедельник-пятница)

Корзина

Чи потрібна заміна оливи? Що впливає на інтервали заміни

Чи потрібна заміна оливи і чому

Заміна здійснюється через певні інтервали, які залежать від машини та вибраного продукту. Ви можете дотримуватися рекомендованих періодів між змінами або трохи відхилятися. Але при цьому не забувати про регулярність, так як відпрацьовані оливи перестають володіти необхідними робочими характеристиками.

Іноді вміст масляного бака потрібно замінити, оскільки деградує масляну основу складу. Термічна, окисна та гідролітична деградація змінюють хіміко-фізичні показники базової оливи, підвищуючи робочі характеристики загалом. Другий варіант — коли пакет присадок слабшає з часом. Також можливе забруднення твердими сторонніми частинками, які затримуються та утворюють осад.

Псування базової оливи

  • Однією з найчастіших форм деградації бази є окиснення, яке запускається, коли кисень реагує з вуглеводневим складом. У процесі утворюється кислота і осад – накопичуючись, вони погіршують властивості складу. Одні базові оливи відрізняються більш високою стійкістю до окислення, аніж інші, завдяки молекулярній будові.

Також на швидкість окисних процесів впливає ступінь аерації (попадання повітря). Ще на швидкість оксидації впливає потрапляння води та активних металів. Інгібітори, розпадаючись, захищають масляну основу від окиснення.

  • Термічна деградація має місце, коли олива стикається з сильно розігрітими частинами всередині машини в зонах згоряння або виходу вихлопних газів або під час контакту зі стислими бульбашками, наприклад, в системах гідравліки.

Термопорча призводить до втрати водню, залишаючи вуглецеві частинки осадом та відкладеннями на внутрішніх поверхнях. Температурне руйнування не утворює кислоти, проте воно генерує тверді частки у надлишку, що погано позначається на робочих властивостях.

  • Гідроліз – це реакція базової оливи з водою, що змінює структуру першого лише на рівні молекул. Бази на складних ефірах, у тому числі на ефірах двоосновної кислоти, поліолів і фосфатів, найбільш схильні до гідролізу. Докладніше про базові оливи читайте тут.

Оливи естерного типу виходять при естерифікації спирту та кислоти, які утворюються як продукти розпаду. При попаданні H2O складні ефіри гідролізуються до кислоти та спирту, змінюючи свої експлуатаційні властивості.

Для великого відсотка моторних та гідравлічних олив комплексні ефіри вибираються як база або її основний компонент для підвищення розчинності та герметизуючих властивостей високоочищеної синтетики або мінеральної оливи.

Виснаження присадок у оливі

Добавки вводяться для підвищення потрібних робочих характеристик, таких як незмішування з повітрям або водою, для пригнічення непотрібних, таких як схильність до загустіння при зниженні температури. Ще присадки дозволяють надавати нові необхідні властивості, таких як зниження зношування при граничному контакті.

присадки в моторній оливі

Згодом добавки виснажуються, і олива вимагає заміни для відновлення експлуатаційних властивостей. Швидкість втрати функцій залежить від типу, а також умов середовища використання, особливо від температури і попадання води.

Частина добавок конденсуються та відокремлюються від бази при зниженні температури; отже, швидкість витрачання збільшується зі зниженням градуса. Багато хто боїться гідролізу, і присутність H2O істотно прискорює процес деградації.

Рецепти приготування моторної оливи

Навіть присадки, спрямовані для досягнення одного ефекту, відрізняються у різних виробників. Одні адитивні технології краще чи сучасніше – відповідно, дорожчі. Добавки виробляються і у вигляді готових комплексів, що розводяться в основі для отримання товарів зі стандартними якостями.

Однак багато виробників розробляють мастильні матеріали зі спеціальними пакетами присадок, які мають специфічні експлуатаційні властивості під конкретні типи або бренди машин. Тому чим вужче сфера застосування і вище вимоги техніки, тим дорожчий продукт.

Це міф, що спеціалізовані продукти не завжди виробляються на синтетиці або мінеральній оливі високого ступеня очищення.

Розробник може вибрати використання основи І або ІІ групи для виготовлення високоефективного продукту.

У лінійках виробників високоякісних олив є гарний вибір для автомобілів з різними типами та особливостями двигунів, і навіть під конкретні марки машин – звертайтеся, ми підберемо ідеальний для вашого авто склад.

Наприклад, оливи спеціально для VW:

No Comments Yet.